Blog eksperta

Zabezpieczenie antykorozyjne

ZABEZPIECZENIE ANTYKOROZYJNE SAMOCHODU

Już po paru latach eksploatacji samochodu warstwa ochronna podwozia może się zniszczyć, przez co podwozie zaczyna korodować. Obecnie nawet niektóre nowe samochody nie są wystarczająco zabezpieczone fabrycznie, ze względu na stałą presję w związku z ograniczaniem kosztów produkcji, jak również faktem, iż znaczna trwałość karoserii nie jest wcale priorytetem producenta pojazdu.

Wychodząc na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na zabezpieczenie antykorozyjne pojazdu, oferujemy konserwacje przy użyciu technologii szwajcarskiej firmy WAXOYL.

Środki antykorozyjne WAXOYL to zupełnie nowa jakość pracy w warsztacie połączona z wysoką skutecznością wykonanych zabezpieczeń. Niepotrzebne jest ani bardzo dokładne oczyszczanie powierzchni, ani ich odtłuszczanie. Środki można aplikować nawet na lekko wilgotne powierzchnie bez utraty jakości zabezpieczenia. Produkty nie wymagają stosowania w oddzielnych pomieszczeniach warsztatowych, nie ciekną, nie powodują uciążliwych zabrudzeń. Produkty nie zawierają mineralnych kwasów i zasad, związków ołowiu, chromu i cynku, a także silikonów lub fluorków węgla dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na późniejsze prace lakiernicze.

Konserwację zaczynamy od oceny stanu zabezpieczenia antykozabezpieczenie antykorozyjnerozyjnego oraz sprawdzamy, czy na elementach podwozia nie ma ognisk korozji. Przed okresem zimowym należy zwrócić na to szczególną uwagę ze względu na częsty kontakt z pojazdu solą.

Konserwację podwozia najlepiej jest wykonać, gdy samochód znajduje się na podnośniku. Mamy wtedy nieograniczony dostęp do wszystkich newralgicznych miejsc, które muszą zostać zabezpieczone. Przygotowanie zaczynamy od demontażu nadkoli, ponieważ wnęki kół pod nimi również muszą zostać zabezpieczone. Następnie przy użyciu myjki ciśnieniowej dokładnie czyścimy całe podwozie, dla jak najlepszego efektu usuwane są ślady korozji.

Ostatnim etapem przygotowania jest zabezpieczenie wszystkich elementów, które nie będą podlegały konserwacji, np. układ wydechowy, silnik i hamulce.

Po tym następuje proces właściwej konserwacji, aplikujemy dwa środki zabezpieczające.

Konserwacja podwozia

 

HARDWAX który został opracowany jako środek ochronny dla podwozia samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, itd. Charakteryzuje się szybkością, czystością i prostotą aplikacji. Można go stosować na elementy wilgotne, a nawet częściowo skorodowane. Nie zatyka otworów technologicznych.

Jego najważniejszą cechą jest doskonała i długotrwała ochrona antykorozyjna połączona z duża odpornością na wysokie/niskie temperatury. Nie spływa w wysokich temperaturach, a także nie wykrusza się w temperaturze poniżej 0° C. Chroni podwozie również przed solą, kamieniem i gresem, a także wygłusza wnętrze pojazdu. Nie zawiera związków kauczukopodobnych co powoduje, że jego właściwości nie zmieniają się wraz z upływem czasu.

 

Zabezpieczenie profili zamkniętych pojazdu

Waxoyl Professional 120-4 który wysokiej klasy środkiem do zabezpieczania antykorozyjnego profili zamkniętych w pojazdach, maszynach, elementach konstrukcji itp. Dzięki bardzo dobrym własnościom rozpylania i zdolności tworzenia trwałej warstwy ochronnej znakomicie nadaje się on do zabezpieczania bardzo trudno dostępnych przestrzeni wewnętrznych. Aplikację można stosować poprzez niewielkie otwory technologicznie nawet znacznie oddalone od konserwowanej przestrzeni, dzięki czemu nie wymaga demontażu elementów takich jak np. obicia drzwi czy fotele. Zawiera za to substancje wypierające wodę tak więc może być stosowany na lekko wilgotne powierzchnie. Jest nierozpuszczalny w wodzie, niehigroskopijny i stabilny termicznie. Po wyschnięciu (ok 3 godz.) produkt tworzy bezbarwny i bezwonny film ochronny, którego warstwa 50 mikronów jest całkowicie wystarczająca do długoletniej ochrony przed rdzą. Posiada również właściwości izolatora elektrycznego i może być bez ryzyka stosowany w obecności zwykłych elementów elektrycznych i elektronicznych.